כתב העת 'צריך עיון' מזמין אתכם, כותבים וכותבות חרדים, לתחרות כתיבת מאמרים שיעסקו בצורה מקורית ויסודית בנושאים הרלוונטיים לחברה החרדית.

 

אין הגבלה על נושאי הכתיבה, אך ניתן להיעזר ברשימת הנושאים דלהלן.

 

את המאמרים יש לשלוח לשיפוט המערכת עד למוצאי שבת, ראש חודש ניסן תשע"ט (6 באפריל 2019)

 

היקף המאמרים: בין 3,000 ל-7,000 מילה
יש להקפיד על ניסוח בהיר, מעניין וקוהרנטי

 

המאמר שיגיע למקום הראשון יזכה את כותבו ב-10,000 שקלים
מאמרים שיגיעו למקומות השני, השלישי והרביעי יזכו את כותביהם ב-4,000 שקלים כל אחד.

 

 

את המאמרים יש לשלוח לדוא"ל iyun@iyun.org.il

משלוח המאמר לתחרות מהווה גם הענקה של זכויות הפרסום לכתב העת 'צריך עיון'
(פרטים מלאים בתקנון)

 


 

נושאים לדוגמא:

  • קניית דירות

שנים רבות מדברים על כך ש"זה הולך להשתנות". מהם המקורות וההצדקה לתופעת קניית הדירות לחתנים, מהן השלכותיה על תחומי החיים השונים? כיצד יבוא השינוי?

  • הסתפקות במועט

כיצד השינויים הכלכליים הפוקדים את החברה החרדית משפיעים על חינוך, זוגיות, רווחה, ותפיסות עולם? האם אנחנו סובלים מבעיית עוני? באיזה מובנים?

  • היחס לאחר

כיצד עיקרון ההתבדלות המאפיין את הציבור משפיע על היחס ל"אחר"? האם אנו רואים או יכולים לראות ערך בסבלנות? כיצד הנושא משליך על המבט שלנו לעתיד?

  • שידוכים

מה עומד מאחורי מגמות של רווקות מאוחרת, שינוי דפוס השידוכים, וקשיים שונים? האם מדובר במגמה שיש בה משמעות או בהשלכות של גידול טבעי בלבד? כיצד כדאי לפעול בנושא?

  • פרישות וקדושה

האם עלינו לחנך את ילדינו (ועצמנו) לפרישות מרבית, או להדגיש יחס חיובי ומעודד אל העולם? כיצד הדבר התבטא בתקופות שונות? האם תקופתנו שונה מהותית?

  • . זוגיות והורות

אתגרים משמעותיים עומדים כיום בפנינו בתחום הזוגיות וההורות. כיצד אתגרים אלו באים לידי ביטוי? מהן הצורות השונות של התמודדות אתם? האם התפיסה של זוגיות והורות כיום מקבילה לזאת של אבותינו, וכיצד השינוי בתפיסה (ככל שיש) משפיעה על תחומי חיים שונים?

  • אמונה ועבודת ה'

מה מקומה של לקיחת אחריות אישית בעבודת ה'? מה האיזון הראוי בין עבודה ציבורית-קולקטיבית לבין ייחודיותו של הפרט? כיצד ניתן לחנך לעומק ופנימיות בסביבה שמדגישה את החיצוניות?

נושאים נוספים, הדורשים עיון: קירוב רחוקים; יצירה תורנית; חסידות אז והיום; התמודדות עם אקדמיה; תרבות פנאי; חינוך ושיטות חינוך; מעמד האישה החרדית; קונפורמיות ואינדיבידואליזם; תרפיה ופסיכולוגיה; קיצוניות ומתינות; ציונות וישראליות; ועוד רבים.